Seria sparingów w Łodzi

W minionym tygodniu udaliśmy się do Łodzi na serię sparingów z miejscowymi drużynami.

W pierwszej kolejności zmierzyliśmy się z zespołami wystawionymi przez UKS SMS Łódź. Najpierw zagraliśmy dwumecz z rocznikiem 2005, a następnie swoje siły sprawdził rocznik 2009/2010. Drużyny reprezentowane przez miejscową Szkołę Mistrzostwa Sportowego nie trzeba przedstawiać. W rocznikach starszych jest to etatowy uczestnik rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów, a w młodszych, wiodąca drużyna w województwie łódzkim. Dlatego cieszy nas postawa naszych zawodników – tego dnia wszystkie zespoły zaprezentowały się naprawdę bardzo dobrze. Mecze stały na wysokim poziomie i każda z drużyn może z czystym sumieniem powiedzieć, że dobrze wykonała swoje zadanie. Wieczór poświęciliśmy na regenerację przed drugim, nie mniej intensywnym dniem.

Drugi dzień zaczęliśmy od wycieczki na stadion ŁKS Łódź. Mogliśmy zapoznać się z historią klubu oraz dokładnie zwiedzić obiekt – min. szatnie zawodnicze, loże prezydencką czy jego murawę. Na koniec gospodarze obdarowali nas upominkami klubowymi, a zawodnicy którzy najwięcej zapamiętali ze zwiedzania otrzymali dodatkowe nagrody takie jak koszulkę meczową ŁKSu czy album pamiątkowy. Po wypoczynku przyszedł czas na pracę. Starsze roczniki zmierzyły się z Metalowcem Łódź, a młodsze miały okazję mierzyć swe siły z Łódzką Akademia Futbolu. Ciekawostką z meczu starszych chłopców było to, że mieli w nim okazję zadebiutować młodsi zawodnicy, którzy reprezentują na co dzień roczniki 2009 i 2010.

Były to dwa intensywne dni, zarówno pod względem sportowym, gdzie mogliśmy się zmierzyć z wymagającymi rywalami, jak i rekreacyjnym, gdzie znalazł się czas na regenerację i zwiedzanie stadionu niedawnego ekstraklasowego klubu.

 

FacebookInstagramYouTube